Promark Light  
   
 

Zapytaj o ofertę

Firma
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail

Treść zapytania


Kody kreskowe

Kody kreskowe, inaczej zwane paskowymi, są specyficznym rodzajem nośnika danych i służą graficznemu odzwierciedleniu różnego rodzaju informacji. Umożliwiają natychmiastową identyfikację (AI) i są efektywną techniką wprowadzania danych do systemów komputerowych. Kody paskowe to innowacyjna technika, która wyeliminowała w znacznej części bezpośredni udział człowieka przy identyfikacji obiektów. W obecnej chwili kody kreskowe to jeden z najpowszechniej używanych sposobów znakowania i identyfikacji danych.

Kody paskowe

Kody paskowe funkcjonują już od 60 lat, a liczba ich rodzajów wzrasta z roku na rok. Jednak, aby osiągnąć zamierzony efekt, konieczne jest zastosowanie uzgodnionej symboliki, przedstawiając dane w standardowym formacie. Symbol kodu kreskowego to zestaw elementów, których struktura wynika z danej symboliki oraz ze znaków czytelnych wzrokowo, przedstawionych graficznie. W związku z czym wyróżniamy następujące rodzaje kodów paskowych:

  • linearne
  • dwuwymiarowe
  • pozostałe kody linearne

To właśnie symbole linearnych kodów kreskowych stają się rozpoznawalne jako pionowe paski ciemne i jasne o różnych szerokościach. Istnieje wiele różnych rodzajów linearnych kodów, natomiast te najbardziej używane to Code 128, Code 39, EAN-13, EAN-8, ITF (Interleaved 2 z 5) UPC-A, UPC-E.

Polecamy drukarki kodów kreskowych i paskowych

TSC 246m plus TSC 344m plus TSC 2410m plus TSC 346m plus
Drukarka kodów kreskowych TSC 246m plus Drukarka kodów kreskowych TSC 344m plus Drukarka kodów kreskowych TSC 2410m Drukarka kodów kreskowych TSC 346m
TSC 384M TSC 244 Pluss
Drukarka kodów kreskowych TSC 384m Drukarka kodów kreskowych TSC 244 plus


 
  Kontakt  |        projekt: 9ART