Promark Light

Zadzwoń: 22 742 03 10

TSC Strategic PartnerOznaczanie bezkontaktowe

Nadruk bezpośredni wysokiej rozdzielczości – KORTHO Graphic Jet

Pod nazwą Graphicjet Kortho oferuje szeroką gamę piezoelektrycznych drukarek atramentowych Hi-Res. Drukarki Graphicjet najnowszej generacji, seria X, są wyposażone w system operacyjny Windows, kolorowy ekran dotykowy i sterownik sieciowy Windows. Dzięki temu drukarka może drukować zmienne informacje w czasie rzeczywistym z nieograniczonej liczby zewnętrznych baz danych (ERP). Dzięki wewnętrznemu generatorowi kodów kreskowych unikalne kody kreskowe mogą być drukowane z dużą prędkością.

Graphicjet ​​Hi-Res Inkjet firmy Kortho jest znany jako jeden z najbardziej kompletnych i zdecydowanie najbardziej niezawodnych i bezobsługowych systemów Hi-Res Inkjet na świecie.

Drukarki

Nadruk bezpośredni – drukarki Poly TIJ

Rewolucja w druku termicznym na podłożach nieporowatych

Digital Ink Technologies oferuje zaawansowaną technologię druku termicznego opartą na polimerach. W porównaniu z wcześniej wykorzystywanymi tuszami do druku termicznego na powierzchniach nieporowatych tusze polimerowe mają wyjątkowe właściwości. Zapewniają one trwałe, szybkoschnące nadruki na powierzchniach gładkich przy zachowaniu pełnej drożności dysz drukujących.

Dostarczane przez nas tusze POLYtij® V3.0i i V3.0id wykorzystują technologię druku termicznego opartą na polimerach i są zupełnie nową kategorią tego rodzaju produktów. Tusze wysychają bardzo szybko, doskonale przylegają oraz są odporne na ścieranie, co czyni je idealnymi do nadruku numerów partii, dat przydatności do spożycia itp. Naszym tuszem POLYtij® V4.0B można również drukować kody kreskowe.

Drukarki

Oznaczanie bezkontaktowe Ink Jet - Matthews

Oznaczanie bezkontaktowe - ink jet - odbywa się za pomocą natryskiwania niewielkich ilości tuszu na produkt. W celu wykonania nadruku konieczny jest ruch produktu w stosunku do głowicy drukującej (rzadziej głowicy w stosunku do produktu) z określoną lub kontrolowaną prędkością.

Przemysłowe drukarki bezkontaktowe dzielą się na drukarki jednodyszowe lub strumieniowe (tzw. CIJ od Continuous Ink Jet), oraz drukarki wielodyszowe (tzw. DOD od Drop On Demand).

Pierwsza grupa urządzeń pracuje zwykle na bazie dwuskładnikowych tuszów szybkoschnących. Dzięki temu urządzenia te mogą drukować z dużymi prędkościami na wielu rodzajach produktów , dzięki czemu przeciętna drukarka jednodyszowa jest bardziej uniwersalna od większości drukarek wielodyszowych. Dzieje się to jednak często kosztem jakości nadruku lub wyższych kosztów eksploatacji.

Klasyczne drukarki wielodyszowe pracują w oparciu o tusze jednoskładnikowe doprowadzane do dysz pod ciśnieniem i nanoszone przy pomocy elektrozaworów. Do niedawna ze względu na ograniczenia technologiczne drukarki takie były nazywane drukarkami „dużego pisma" lub „dużych liter" (tzw. LC od Large Character). Obecnie szwedzka firma Matthews Swedot dzięki zaawansowanej konstrukcji zaworów z powodzeniem oferuje także wielodyszowe drukarki do niewielkich nadruków o wysokości znaków już od 2,5 mm, pracujące w oparciu o tusze szybkoschnące. Na rynku polskim są one dostępne w sieci sprzedaży firmy Promark Light.

Więcej informacji na stronie producenta: http://www.matthewsmarking.com

Przykłady zastosowań

Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie
Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie