Promark Light  
   
 
sprzedazpromarklight.pl

Zapytaj o ofertę

Firma
Imię i nazwisko
Telefon
E-mail

Treść zapytania


Oznaczanie bezkontaktowe Ink Jet

Oznaczanie bezkontaktowe - ink jet - odbywa się za pomocą natryskiwania niewielkich ilości tuszu na produkt. W celu wykonania nadruku konieczny jest ruch produktu w stosunku do głowicy drukującej (rzadziej głowicy w stosunku do produktu) z określoną lub kontrolowaną prędkością.

Przemysłowe drukarki bezkontaktowe dzielą się na drukarki jednodyszowe lub strumieniowe (tzw. CIJ od Continuous Ink Jet), oraz drukarki wielodyszowe (tzw. DOD od Drop On Demand).

Pierwsza grupa urządzeń pracuje zwykle na bazie dwuskładnikowych tuszów szybkoschnących. Dzięki temu urządzenia te mogą drukować z dużymi prędkościami na wielu rodzajach produktów , dzięki czemu przeciętna drukarka jednodyszowa jest bardziej uniwersalna od większości drukarek wielodyszowych. Dzieje się to jednak często kosztem jakości nadruku lub wyższych kosztów eksploatacji.

Klasyczne drukarki wielodyszowe pracują w oparciu o tusze jednoskładnikowe doprowadzane do dysz pod ciśnieniem i nanoszone przy pomocy elektrozaworów. Do niedawna ze względu na ograniczenia technologiczne drukarki takie były nazywane drukarkami „dużego pisma" lub „dużych liter" (tzw. LC od Large Character). Obecnie szwedzka firma Matthews Swedot dzięki zaawansowanej konstrukcji zaworów z powodzeniem oferuje także wielodyszowe drukarki do niewielkich nadruków o wysokości znaków już od 2,5 mm, pracujące w oparciu o tusze szybkoschnące. Na rynku polskim są one dostępne w sieci sprzedaży firmy Promark Light.

Więcej informacji na stronie producenta: http://www.matthewsmarking.com

Urządzenia

SX 7/16e SX 32e R44 / 8400e
SX 7/16e SX 32e R44 / 8400e

Przykłady zastosowań

Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie
Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie Przykłądowe zdjęcie

 
  Kontakt  |        projekt: 9ART